strona główna arrow o nas
o nas PDF Drukuj E-mailCo jest na stronach domeny www.hernia.pl?
Wszystko, co jest związane z przepuklinami pachwiny i brzusznymi. Strona ta jest forum dla wymiany informacji, korespondencji, publikacji, dyskusji, umieszczania interesujących linków, sprawozdań ze zjazdów itp. – słowem wszystkiego, co się dzieje w świecie herniologicznym w Polsce i na świecie. Nasze plany co do zawartości strony są ambitne. Mamy nadzieję prezentować maksymalnie dużo wzbogacając zawartość tej strony systematycznie. Marzeniem naszym jest stworzenie strony internetowej, która będzie podręczną skarbnicą wiedzy z dziedziny przepuklin dla wszystkich interesujących się tą problematyką w Polsce.

Jesteś pacjentem ?
Nie wiesz, czy masz przepuklinę? Czy się operować ? Jaką metodą? Kto najlepiej to zrobi? Ta strona jest przeznaczona dla lekarzy i specjalistów. Nie znajdziesz tutaj potrzebnych Ci informacji. Najlepiej przejdź od razu na stronę informacyjną dla chorych. Znajdziesz tam podstawowe określenia, porady, oraz adresy lekarzy specjalizujących się w leczeniu przepuklin w całej Polsce.

Dla kogo to wszystko?
Strona przeznaczona jest głównie dla członków Stowarzyszenia Polski Klub Przepuklinowy a także wszystkich lekarzy specjalistów i w trakcie specjalizacji (głównie chirurgów) zajmujących się diagnostyką i leczeniem przepuklin, pielęgniarek pracujących na oddziałach chirurgicznych oraz menadżerów opieki zdrowotnej. Zapewne ciekawe dla siebie informacje znajdą tutaj również studenci medycyny.

Dlaczego niektóre artykuły są dostępne tylko dla lekarzy ?
Portale specjalistyczne, takie jak ten, są zbiorem informacji przeznaczonym dla profesjonalistów opieki zdrowotnej: lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów, psychologów, oraz terapeutów. Korzystanie z ich zasobów wymaga rejestracji i potwierdzenia bycia lekarzem, studentem medycyny lub osobą pracującą w służbie zdrowia.

Przyjmujemy takie założenie, gdyż wiele publikowanych materiałów to informacje przydatne w diagnostyce i terapii. Korzystanie z takich treści przez osoby bez odpowiedniego przygotowania i wykształcenia może prowadzić do ich błędnego zrozumienia.
Brak prawidłowego wglądu w swój stan zdrowia lub stan zdrowia osób z otoczenia może spowodować niebezpieczeństwo samodzielnego stawiania błędnej diagnozy oraz podejmowania działań wbrew zaleceniom lekarza.

Redakcje wielu portali specjalistycznych podjęły powyższą decyzję, mając na uwadze fakt, iż stanowisko to przedstawiają czołowi polscy i zagraniczni lekarze specjaliści.

Kto za tym stoi?
Stronę tę tworzą osoby szczególnie zainteresowane leczeniem przepuklin wszelkiego rodzaju. Grupa ta tworzy Polski Klub Przepuklinowy (PKP), od października 2005 r. funkcjonująca na zasadzie stowarzyszenia. Stronę założył w 1999 r. prof. Stanisław Dąbrowiecki. On też był autorem jej merytorycznej zawartości w pierwszych latach istnienia Polskiego Klubu Przepuklinowego. Pierwszym u wieloletnim webmasterem strony była Pani Natasza Błaszczak obecnie jest nim Pan Paweł Kowalik. Informacja o stronie internetowej i Klubie została po raz pierwszy upowszechniona podczas 59 Zjazdu Towarzystwa Chirurgów Polskich, który odbył się w dniach 22-25.09.1999r. w Bydgoszczy. Odbyło się to podczas sesji poświęconych przepuklinom pachwinowym i brzusznym.
Niniejsza platforma internetowa stała się miejscem kontaktów i klarowania się polskiej grupy chirurgów interesujących się leczeniem przepuklin. Pierwotnie Klub był tylko nieformalną grupą lekarzy o wspólnych zainteresowaniach. Kontakty zainicjowane na tej stronie oraz wspólne spotkania zaowocowały rejestracją sądową w 2005 r. stowarzyszenia Polski Klub Przepuklinowy.

Jak wstąpić do Klubu ?
Istnieją dwie formy członkostwa w PKP. Członkostwo w internetowym klubie przepuklinowym oraz pełne członkostwo w stowarzyszeniu Polski Klub Przepuklinowy. Członkostwo internetowe jest deklaracją zainteresowań, nie wiąże się z koniecznością wnoszenia żadnych opłat. Członkowie internetowego klubu przepuklinowego mają dostęp do niektórych części serwisu hernia.pl, otrzymują e-maile z informacjami dla członków klubu. Jeśli chcesz wstąpić do internetowego klubu przepuklinowego – wypełnij formularz on-line Członkowie Stowarzyszenia PKP, po spełnieniu wymogów formalnych (wysłanie deklaracji wstąpienia do stowarzyszenia, potwierdzenie przyjęcia w poczet członków, opłacanie rocznych składek) mają pełen dostęp do stron hernia.pl, mogą przeglądać i kopiować publikacje umieszczane na stronie, otrzymują e-maile z informacjami dla członków stowarzyszenia, otrzymują zniżki przy opłatach zjazdowych w czasie zjazdów PKP, mogą bezpłatnie umieścić swoje dane w dziale dla pacjentów w celach reklamowych. Jeśli chcesz złożyć deklarację wstąpienia do Stowarzyszenia PKP zapoznaj się ze statutem stowarzyszenia oraz wypełnij i odeślij deklarację wstąpienia do PKP.

 

International Advisory Committee

Prof. V. Schumpelick 52057 Aachen, BRD
Klinikum der RWTH Aachen
Chirurgische Klinik
Pauwelstrasse 30
Parviz K. Amid, M.D., F.A.C.S.Director of the Liechtenstein Hernia Institute
9201 Sunset Blvd.
Suite 505
Los Angeles, CA 90069
USA
Prof. Rene StoppaService de Clinique Chirurgicale Universitaire
CHRU d’Amiens
Hopital Nord BP 3006,
F 80030 Amiens Cedex
C. T. Degani, MDChief of Surgery
Shouldice Hospital
77590Bayview Av, P.O. Box 370
Thornhill, Ontario, Canada L3T 4A3
Prof. J B FlamentChef de Service
Service de Chirurgie Generale et Digestive
Hopital Robert Bebre
Av. du General Koenig
Reins 51092 CEDEX
France

Kto redaguje stronę ?
Za zawartość merytoryczną strony odpowiada lek.med.Jacek Szopińński z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej CM UMK w Bydgoszczy
kontakt:
Webmasterem strony jest pan Paweł Kowalik kontakt: do współredagowania zapraszamy wszystkich klubowiczów PKP, chętnie opublikujemy Wasze doniesienia naukowe, spostrzeżenia, przyjmiemy uwagi co do zawartości strony.

Kto płaci?
Dotychczas strona finansowana była: z dotacji Fundacji im. Stefana Batorego z 2000 r. oraz Fundacji na Rzecz Rozwoju Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej Akademii Medycznej w Bydgoszczy
Obecnym głownym źródłem finansowania jest Fundacja na Rzecz Rozwoju Chirurgii Klinicznej w Bydgoszczy, która jest oficjalnym właścicielem domeny hernia.pl . Ponadto środki finansowe pochodzą ze Stowarzyszenia Polski Klub Przepuklinowy oraz od sponsorów na ściśle okreslonych zasadach.

Jakie są zasady współpracy ze sponsorami ?
Za merytoryczną wartość prezentowanych informacji odpowiedzialna jest redakcja strony lub autorzy nadsyłanych materiałów, zgodnie z wyraźnie zaznaczonym autorstwem publikacji/informacji/doniesień naukowych. Informacje reklamowe i merytoryczne od sponsorów, w tym firm farmaceutycznych, producentów sprzętu i materiałów medycznych, są wyraźnie oznaczone jako teksty nadesłane przez sponsora. Redakcja strony nie ponosi odpowiedzialności za ich wartość merytoryczną. Redakcja nie umieszcza bezpośrednio w serwisie hernia.pl żadnych tekstów sponsorowanych. Logo wszystkich sponsorów umieszcza się na stronie głównej. Redakcja strony respektuje zasady HON code principles stworzone przez “Health on The Net Fundation"

Oczekujemy na uwagi konstruktywno-krytyczne. Forum dyskusyjne przypisane to tej strony będzie miało charakter moderowany; odrzucane będą wszelkie "śmieci", tak aby publikowane listy były istotne i ciekawe. Zachęcamy autorów do nadsyłania swoich publikacji, doniesień i innych artykułów - mogą być to też prace archiwalne. Zapewniamy pełne poszanowanie praw autorskich.

Logowanie