strona główna arrow Spotkania PKP arrow ZJAZD PKP 2007 arrow Zjazd 2007 Kraków
Zjazd 2007 Kraków PDF Drukuj E-mail

W dniach 9-11 listopada odbyło się w sali konferencyjnej hotelu Orbis „Novotel Bronowice” w Krakowie VIII Spotkanie Polskiego Klubu Przepuklinowego. Wzięło w nim udział 210 chirurgów z całej Polski oraz 11 osobowa delegacja chirurgów z Ukrainy. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, a także zapoznania się z najnowszymi doniesieniami tyczącymi chirurgii przepuklin.

Organizatorami Spotkania były: Stowarzyszenie Lekarzy Niepublicznej Opieki Zdrowotnej, I Katedra Chirurgii Ogólnej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala Zakonu Bonifratrów oraz Specjalistyczne Centrum Diagnostyczno-Zabiegowe „Medicina” w Krakowie. Komitetowi Organizacyjnemu przewodniczyli dr hab. med. Andrzej Matyja oraz dr hab. med. Antoni Cienciała i dr med. Jerzy Friediger.

W trakcie obrad praktycznie przez cały czas sala konferencyjna była pełna (przygotowano 212 miejsc siedzących), co świadczy o wysokim poziomie prezentowanych referatów, jak również o tym, że na Spotkaniu nie było „przypadkowych” gości. W sesji video zaprezentowano aktualnie stosowane metody operacyjnego leczenia przepuklin brzusznych, co również spotkało się z pozytywnymi komentarzami uczestników. Wśród gości zaproszonych ciekawe referaty zaprezentowali między innymi: prof. dr hab. med.  Marek Szczepkowski, prof. dr hab. med. Stanisław Dąbrowiecki, dr hab. med. Jan Dobrogowski, dr hab. med. Rafał Niżankowski, dr hab. med. Tomasz Urbanek, dr hab. med. Jerzy Walocha oraz dr med. Maciej Śmietański.

Po zakończeniu obrad w dniu 10 listopada uczestnicy konferencji wzięli udział  w spotkaniu towarzyskim w salach zlokalizowanego w sercu Krakowa przy ulicy Floriańskiej „Hotelu Pod Różą”, skąd część uczestników spotkania wybrała się na wieczorną eskapadę po zasypanym śniegiem krakowskim Rynek. Zimowa sceneria nie zaburzyła ani porządku obrad, ani spędzenia wolnego czasu uczestników Spotkania.

VIII Spotkanie Polskiego Klubu Przepuklinowego odbyło się między innymi dzięki udziałowi sponsorów (w trakcie obrad odbywała się wystawa firm sponsorujących Spotkanie), którym tą drogą pragniemy również serdecznie podziękować za pomoc.

 W dniu 11 listopada po zakończeniu obrad odbyło się sprawozdawczo-wyborcze zebranie Stowarzyszenia Polski Klub Przepuklinowy. Absolutorium udzielono zarządowi Stowarzyszenia, którego Dyrektorem Wykonawczym w 2007 roku był dr med. Jerzy Stanisławek. W przeprowadzonych wyborach nowym Dyrektorem Zarządzającym wybrany został dr med. Andrzej Chrościcki – ordynator oddziału chirurgii ogólnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie. Dr med. Andrzej Chrościcki będzie organizatorem IX Spotkania Polskiego Klubu Przepuklinowego, które odbędzie się jesienią 2008 roku, na które to spotkanie już zaprasza Polski Klub Przepuklinowy.

  

Za Komitet Organizacyjny

Rafał Solecki – sekretarz VIII Spotkania Polskiego Klubu Przepuklinowego

  

 

Logowanie